Puuvillainen, kudottu Chakra Yoga Rug tuo joogaharjoitukseesi autenttisuutta ja luonnonmukaisuutta. Matto sopii loistavasti joogaan, joissa hikoillaan paljon, sillä maton pito-ominaisuudet aktivoituvat ja parantuvat hikoillessa. Matto onkin loistava valinta fyysisiin joogalajeihin, kuten astangaan tai hot-joogaan.
Mattoon on kirjoiltu seitsemän chakraa (kehon voimakeskukset), jotka maton kaunistamisen lisäksi auttavat keskittymisessä ja asanoiden oikeassa linjauksessa.
Seitsemän Chakraa ovat:
Matto on kevyt mukana kannettavaksi tai vaikkapa matkalle mukaan pakattavaksi. Halutessasi pehmeyttä harjoitukseesi, voit käyttää maton alla toista joogamattoa, esimerkiksi Evolution-matto sopii loistavasti tämän maton alle antamaan pitoa ja pehmeyttä.
Tuotetiedot: